Jedli jste někdy lotosové ovoce?

Jedli jste někdy lotosové ovoce?

Pro špičkové Řeky je organickým lotosovým produktem japonský tomel, který se zdá být obrovskou, hladkou, lysou broskví. Viděl jsem, jak zaplňuje zahrady na území Lakonie na Peloponésu v Řecku. Postupem času vážně nenávidím tento specifický lotosový organický produkt, je suchý a zanechává ve vašich ústech pocit, že skutečně potřebují vodu. Chutná podobně jako vanilka.

Po ochutnání tohoto přírodního produktu je těžké se smířit s tím, že právě on Odyssea a jeho tým světoběžníků tak okouzlil. Je zřejmé, že je rozumné předpokládat, že stará řecká legenda zůstala poblíž jeho země, přesto je přitažená za vlasy, vzhledem k množství let, které mu zjevně trvalo, než se vrátil domů po trojském konfliktu.

Téměř jistě odešel do Asie a zažil svatý lotos. Posvěcený lotos, jak Homér napsal v knize 9 Odyssey, způsobil, že Odysseus a jeho oddaní si nepamatovali motivaci jejich výletu, což je důvod, proč několik pozorovatelů navrhlo, aby se pojídači lotosů účastnili opiového máku.

Nicméně, při náhodném pohledu na pouzdra se semeny uvidíte, že vypadají jako pouzdra s opiovým mákem. Každá jednotka obsahuje přibližně 24 semen. V Kambodži jsou tyto považovány za výjimečně báječný kousek!

SLOŽENÍ V NÁSLEDUJÍCÍCH ROSTLINNÁCH

Rostlina lotosu je navíc ceněna pro své regenerační vlastnosti, protože obsahuje nuciferin a aporfin, což jsou látky podobné morfinu. To ukazuje, že zbytek Lethe by pravděpodobně mohl být vyvolán za předpokladu, že je rostlina požita. Není velkým překvapením, že Odysseus se příliš dlouho vrací domů.

Hérodotos, otec dějin, cítil, že pojídači lotosů byli obyvateli libyjské pobřežní oblasti. Ať je to jak chce, Herodotos obecně není spolehlivý zdroj. Ve starém světě bylo pojídání lotosového produktu považováno za nedbalost. Ať už to bylo dříve nebo poté, co Homer složil Odysseu, je ve vzduchu.

Možná, že pojídači lotosů nikdy skutečně neexistovali. Nehledě na to, že jistě zaujaly mysl věků. Anglický spisovatel, Alfred Lord Tennyson, složil sonet The Lotos – Eaters o nich a jejich možnosti podobně zaujal kreativní mysl Edith Whartonové. jak by mělo být vidět v jejím románu ‘Věk nevinnosti’. Nadšenci knih Ricka Riordana bezpochyby zopakují téma Pojídačů lotosu v jeho ‘Camp Half-Blood Chronicles’.

V případě, že máte dostatečný zájem vyzkoušet řecký lotos, vydejte se v době sklizně vzdušnou čarou na Peloponés. Viděl jsem přírodní produkt ještě na stromech v zimě (nikdo ho zřejmě nesbírá). V každém případě byste měli požádat o autorizaci pokusu o lotosový přírodní produkt. jak se vyvíjí v jeslích soukromých domů.